پنجشنبه، 23 مرداد 1399

تولید کننده قیر و عایق رطوبتی

تاریخچه نفت


تاریخچه نفت ایران


نفت و صنعت نفت در زیربنای اقتصادی کشورهای تولید کننده این ماده گرانبها نقش اساسی ایفا می کند. اقتصاد ایران نیز بطور عمده بر پایه نفت قرار داشته و دارد. در ایران نیز نفت اولاً به عنوان یک منبع انرژی، زندگی و اقتصاد مردم کشور را متحول ساخته و رشد و توسعه اقتصادی را باعث گردیده، ثانیاً درآمدهای حاصل از نفت سبب ترقی و پیشرفت در همه شئون اقتصادی و اجتماعی شده است. در ادامه به بررسی برخی از وقایع مهم در صنعت نفت ایران می پردازیم.

 


دوران ابتدایی کشف نفت در ایران


در دوره هخامنشیان نفت برای روشنایی و موارد طبی استفاده می شده است. در کیش ایرانیان باستان آتش مقدس بوده و ایزد نگهبان آتش را آذر نامیده اند و چشمه های گاز طبیعی را که در اثر آذرخش  ویا هر علت دیگر آتش می گرفتند آتش جاودان می دانستند  وآنرا به زبان پهلوی اخواریشنیک نامیده و برگرد آنها آتشکده ها را بنا می کرده اند. و از آن جمله می توان به آتشکده آذرنوش در بلخ، آذر برزین مهر در ریوند خراسان، آذر گشسب در شیز یا تخت سلیمان کنونی آذربایجان و یا آذر فرنبع درکاریان واقع در جنوب شهرستان جهرم و یا اماکنی در آران و مسجد سلیمان و غیره را نام برد .
در سال 1264 میلادی مارکوپلو در گزارش دیدار خود از شهر ایرانی باکو در سواحل دریای خزر(Caspian)  که هم اکنون در کشور آذربایجان واقع گردیده مشاهده نموده که نفت تراوش شده از سوراخهای طبیعی جمع‌آوری می‌گردیده است.  • تولید کننده قیر و عایق رطوبتی
  • تولید کننده قیر و عایق رطوبتی
  • تولید کننده قیر و عایق رطوبتی
  • تولید کننده قیر و عایق رطوبتی
  • تولید کننده قیر و عایق رطوبتی